Zamknij

OFICJALNE DANE: Kwarantanny w powiecie tucholskim LICZBY

16:20, 25.03.2020 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Ważne informacje dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu. "Tygodnik Tucholski" od ponad 7 dni apelował o podanie do publicznej wiadomości liczby osób przebywających aktualnie na kwarantannie domowej. Dzisiaj (25 marca) informacje zostały przekazane.

Nasza redakcja we wszystkich przeprowadzonych rozmowach, zarówno z przedstawicielami sanepidu, starostwa powiatowego, jak i urzędu wojewódzkiego, zaznaczała, że podanie tych danych do wiadomości publicznej będzie tylko z korzyścią dla naszego lokalnego społeczeństwa. Oficjalne statystyki w prosty sposób pomogą dementować szerzące się plotki. A tych nigdy nie brakuje, zwłaszcza w aktualnej sytuacji.

Najnowsze statystyki (z 25 marca, środa) podał starosta tucholski Michał Mróz. Wynika z nich, że na terenie powiatu:

  • pod nadzorem epidemiologicznym jest 71 osób,
  • kwarantanną domową objęte są 243 osoby (głównie wracające z zagranicy),
  • 49 osobom skończyła się już kwarantanna domowa,
  • żadna osoba nie jest hospitalizowana w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem (czytaj: nie stwierdzono zachorowania na COVID-19 na naszym terenie).

Starosta apeluje, aby cały czas stosować się do wszystkich zaleceń władz, które pojawiają się w środkach masowego przekazu.

Przypominamy podstawowe definicje: kwarantanną obejmowane są osoby ZDROWE, wracające z zagranicy po 15 marca lub które miały kontakt z człowiekiem zakażonym albo takim, który mógł być zakażony. W czasie 14-dniowej kwarantanny kategorycznie nie można opuszczać swojego mieszkania/domu. Nadzór epidemiologiczny sprawuje się z kolei nad osobą ZDROWĄ, która mogła przebywać w tej samej przestrzeni, co zakażony koronawirusem, ale nie miała z nim bezpośredniego kontaktu.

Pełny komunikat starosty Michała Mroza dostępny jest TUTAJ

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KorektaKorekta

6 1

kwarantanną domową objęte są 243 osoby (głównie wracające zza granicy),

Poprawna forma: z zagranicy 22:08, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone