Zamknij

OC i co jeszcze? Jakie dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne warto posiadać?

15:47, 10.02.2020 | M.B
Skomentuj

Posiadacze pojazdów mechanicznych w Polsce mają obowiązek wykupić ubezpieczenie OC. Warto jednak rozważyć zakup polis o charakterze dobrowolnym, takich jak assistance albo autocasco (AC). Posiadacze OC muszą zadbać o ciągłość ochrony ubezpieczeniowej, gdyż nawet jeden dzień przerwy może wiązać się wysokimi karami finansowymi. Nakładane są one przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Zakres tego typu ubezpieczenia wygląda tak samo niezależnie od wybranego przez nas towarzystwa ubezpieczeniowego.

Czego dotyczy ubezpieczenie assistance?

Co zrobić, gdy nasz samochód ulega awarii, a my znajdujemy się z dala od naszego domu? Pozostaje nam skontaktować się z mechanikiem, który odholuje nasz pojazd. Oprócz tego musimy zorganizować sobie miejsce noclegowe. Wszystko to wiąże się z wysokimi kosztami, które jednak możemy uniknąć, posiadając ubezpieczenie assistance. Wtedy to ubezpieczyciel zajmie się zorganizowaniem pomocy. Co więcej, może dodatkowo zaoferować nam pojazd zastępczy na określony czas.

Niektóre polisy assistance oferują także inne świadczenia. Wszystko zależy od treści ogólnych warunków ubezpieczenia. Należy pamiętać, że poszczególne świadczenia mogą być ograniczone, jeśli chodzi o noclegi, koszty usługi lub liczbę kilometrów. Chcesz poznać dokładne ceny polis OC i AC? Wejdź na stronę i skorzystaj z kalkulatora: https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/kalkulator/oc-ac/.

Komu przyda się ubezpieczenie AC?

Jeśli chodzi o dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne, trudno znaleźć produkt bardziej popularny od autocasco. Na koniec roku 2017 w Polsce wykupiono 6,37 mln takich polis zgodnie z danymi Polskiej Izby Ubezpieczeń. Posiadacze autocasco nie muszą martwić się w sytuacjach, gdy dochodzi do kradzieży ich auta lub zostaje ono uszkodzone przez osoby trzecie, lub siły natury.

Dokładny zakres ochrony różni się między poszczególnymi ofertami i informacje na jego temat znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują inaczej wyglądające oferty, więc należy bliżej się im przyjrzeć, zanim zdecydujemy się na zakup. O ile ubezpieczenie autocasco jest dobrowolne, nie każdy może je wykupić. Zakładu ubezpieczeniowe zazwyczaj ograniczają jego dostępność ze względu na wiek pojazdu. Modele mające maksymalnie 10 albo 15 lat nie powinny mieć problemu z dostępem do autocasco. Zobacz jeszcze, jakie ubezpieczenia warto posiadać poza OC i AC – http://ubezpieczenie24.org/jakie-dodatkowe-ubezpieczenia-komunikacyjne-warto-posiada-cz-2/.

W przypadku starszych samochodów warto zastanowić się, czy zakup takiego ubezpieczenia ma sens. Często koszt autocasco dla kilkunastoletniego pojazdu może sięgać nawet połowy jego wartości.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

MichałMichał

0 0

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app
10:33, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz